• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Європарламент номінував опозицію Білорусі на премію Сахарова

Реклама на dsnews.ua

Європейська народна партія оголосила про висунення білоруської опозиції на чолі зі Світланою Тихановською на премію "За свободу думки" імені Андрія Сахарова

Про це йдеться в повідомленні на сайті політичної сили, передає "ДС".

"Демократична опозиція Білорусі, яка представлена Координаційною радою і рядом опозиційних фігур на чолі зі Світланою Тихановською, будуть номіновані Європейською народною партією на премію Сахарова цього року", — йдеться в повідомленні.

У свою чергу, брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк пише в своєму Twitter, що білоруська опозиція з високою ймовірністю отримає дану премію через підтримку Європарламенту.

"Уже "підтверджено": білоруська опозиція в цьому році виграє премію Сахарова з підтримкою 3 основних політичних груп (Європарламенту)", — написав він.

Як зазначається, короткий лист номінантів буде затверджений в жовтні, а оголошення лауреатів та вручення премії має відбутися в листопаді на сесії Європарламенту.

Як відомо, премію Сахарова "За свободу думки" щорічно вручає Європейський парламент. У 2019 її отримав правозахисник Ільхам Тохти, який виступав за права уйгурів на території Китаю, в 2018 році лауреатом став український режисер Олег Сенцов, який на момент вручення перебував у російській вʼязниці і оголосив голодування.

Нагадаємо, раніше білоруських опозиціонерок Світлану Тихановську, Марію Колесникову і Вероніку Цепкало номінували на здобуття премії Сахарова.

    Реклама на dsnews.ua