• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Євросоюз закликав Росію звільнити затриманих кримських татар

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз засудив системні порушення прав людини в окупованому Росією Криму і закликав припинити утиски кримських татар

Про це йдеться у відповідній заяві представника ЄС, передає "ДС".

"7 липня семеро людей, переважно кримських татар, були заарештовані на Кримському півострові на основі припущення про їх політичні переконання. ЄС вважає їх затримання політично мотивованим і - оскільки було проведене за російськими законами "органами влади" РФ на території України - незаконним з точки зору міжнародного законодавства. ЄС не визнає застосування російського законодавства в Криму і Севастополі і чекає, що всі незаконно затримані громадяни України будуть звільнені без зволікань", - йдеться в заяві, яку наводить "Українська правда".

ЄС очікує, що Росія припинить тиск на співтовариство кримських татар.

"Міжнародні стандарти прав людини повинні бути гарантованими на півострові. Повний, вільний і необмежений доступ міжнародних акторів з прав людини на всю територію України, включаючи Крим і Севастополь, продовжує залишатися першочерговим завданням", - підкреслили в Євросоюзі.

Нагадаємо, рано-вранці 7 липня в декількох районах Криму російські силовики спільно з місцевими прислужниками провели обшуки в будинках кримських татар, після яких здійснили ряд затримань.

    Реклама на dsnews.ua