• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Євросоюз розробив стратегію боротьби з хакерськими атаками

Реклама на dsnews.ua

Кіберстратегія Європейського союзу передбачає створення мережі оперативних центрів кібербезпеки з широким використанням штучного інтелекту

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Єврокомісії, передає "ДС".

ЄК запропонувала створити нову структуру Євросоюзу — Обʼєднаний кібервідділ ЄС — для координації дій країн спільноти щодо виявлення хакерських атак і відповіді на них.

"Єврокомісія готується до створення шляхом поетапних переговорів з країнами співтовариства нового Обʼєднаного кібервідділу для активізації співпраці між структурами держав ЄС, відповідальними за виявлення, стримування і дій у відповідь на кібератаки", — йдеться в повідомленні.

Крім того, Євросоюз буде працювати з ООН та іноземними партнерами, використовувати санкції для захисту прав людини і фундаментальних свобод в інформаційному просторі.

"ЄС буде просувати міжнародну безпеку і стабільність в кіберпросторі, захищати права людини і фундаментальні свободи онлайн, розвивати міжнародні норми і стандарти, які повинні відображати базові цінності Євросоюзу", — йдеться в повідомленні.

Також Стратегія передбачає практичну допомогу партнерам у зміцненні кібербезпеки. Зокрема, 20 проєктів в області боротьби з кіберзлочинністю на Західних Балканах, в країнах Східного партнерства та Південного сусідства ЄС.

Для реалізації стратегії в період з 2021 по 2027 рік планується залучити 4,5 мільярда євро у вигляді інвестицій.

Як писала "ДС", Європейське агентство лікарських засобів, яке займається сертифікацією вакцин від коронавірусу, постраждало від хакерської атаки.

Зловмисники викрали дані про вакцину від коронавірусу BioNTech і Moderna.

    Реклама на dsnews.ua