• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Facebook шкодить психічному здоров'ю, - американські вчені

Реклама на dsnews.ua
Використання соцмережі Facebook вкрай негативно впливає на психічне і фізичне здоров'я людини

До такого висновку прийшли вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і Єльського університету, передає "ДС" з посиланням на Inc.

Доцент Каліфорнійського університету Холлі Шакья і професор з Єля Ніколас Крістакіс провели дворічний експеримент за участю 5 208 осіб.

Вчені замість опитувань особисто відстежували присутність учасників експерименту в Facebook, оскільки часто люди просто можуть не розуміти, скільки часу проводять в соцмережі.

Протягом експерименту дослідники тричі перевіряли їх на предмет емоційного і фізичного благополуччя, а також індексу маси тіла (ІМТ).

"В цілому наші результати показали, що, хоча соціальні мережі в реальному світі позитивно впливали на загальний стан, використання Facebook негативно впливало на загальний добробут", - зазначають Шакья і Крістакіс, підкреслюючи, що особливо соцмережа негативно відбивається на психічному здоров'ї.

Зазначається, що попереднє дослідження показало, що соціальна мережа створює свого роду помилкове тиск з боку однолітків, оскільки більшість людей дуже обережні в публікації негативних повідомлень в Facebook. Соціальна мережа створює хибну середу, в якій все, здається, почувають себе краще і веселіше, ніж ви, вважають вчені.

Дослідники відзначають, що часте використання Facebook та інших соціальних мереж, як правило, забирає багато часу у людей і може створити ілюзію близькості.

За їх словами, люди, проводячи багато часу в Facebook, таким чином жертвують реальними соціальними комунікації, так і навіть знаходячись в суспільстві, людина постійно відволікається на смартфон, перевіряючи останні повідомлення своїх друзів.

    Реклама на dsnews.ua