• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Facebook заблокував фейк російських спецслужб: пропагандисти в істериці

Соціальна мережа Facebook заблокувала пост російських інформаційних ресурсів про затримання в Воронежі радикалів, нібито пов'язаних з Україною, який був написаний за пресрелізами ФСБ і Слідчого комітету РФ

Реклама на dsnews.ua

Як наполягає ТАСС, чий пост також був видалений, що інформація, яка міститься в релізах, викладена вірно, передає "ДС".

В новині ТАСС від 18 лютого йдеться, що ФСБ припинила в Воронежі діяльність прихильників української молодіжної радикальної групи, причетних до пропаганди ідеології неонацизму і масових вбивств.

З обмеженнями в Facebook щодо тієї ж новини зіткнулися також видання РБК і "Взгляд".

В інформаційному повідомленні про видалення поста в Facebook вказано підрядник, який перевірив інформацію: українська фактчекінговая платформа StopFake.

Роскомнагляд вимагає від соціальної мережі Facebook відновити доступ до інформаційних матеріалів. Відомство направило офіційний лист у Facebook з вимогою відновити доступ до інформації, розміщеної в офіційних акаунтах російських інформаційних ресурсів.

У Роскомнагляді також заявили, що дії Facebook "порушують ключові принципи вільного поширення інформації, безперешкодного доступу до неї і є актом цензури". За російськими законами, соцмережі загрожує адміністративний штраф в 1 млн руб.

Як відзначили в StopFake, затримані не мають жодного відношення до України. Це підтвердили, зокрема, вони самі, їхні родичі. Слідчий, який проводив допит затриманих, заявив, що інформацію про причетність затриманих до українських неонацистів він журналістам не давав.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua