• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

ФБР перевіряє версію про іноземне втручання при штурмі Капітолію

Реклама на dsnews.ua

ФБР США зʼясовує, чи надавали іноземні уряди, організації або окремі громадяни фінансову підтримку учасникам штурму Каптолію 6 січня. Така інформація цікавить і голів комітетів у Конгресі

Як розповіли співрозмовники телеканалу, в рамках розслідування бюро перевіряє платіж у розмірі 500 доларів в біткойнах на адресу ключових фігур ультраправого руху перед заворушеннями.

Наголошується, що інформація про платежі надійшла цього тижня. Її надала компанія, яка аналізує криптовалютні перекази.

Крім того, як повідомляє телеканал CNBC, роллю іноземних держав у подіях у Вашингтоні зацікавились і в Конгресі США.

Глави чотирьох комітетів Палати представників Конгресу США направили листа директору ФБР Крістоферу Рею і керівникам інших федеральних агентств з проханням надати інформацію про збої в роботі розвідки і забезпечення безпеки, які призвели до безладів в будівлі Капітолія 6 січня.

Глави чотирьох комітетів визначили три основні напрямки свого майбутнього розслідування. По-перше, вони мають намір зʼясувати, що було відомо розвідці та правоохоронним органам до, під час і після нападу, а також чи зіграли в цьому роль якісь іноземні держави. По-друге, голів комітетів цікавить, чи брали участь у заворушеннях особи, які мають або мали у минулому допуск до секретної інформації. Третій аспект розслідування — політика уряду у відповідь на напад.

Нагадаємо, 6 січня прихильники Дональда Трампа увірвалися в будівлю Капітолію. В результаті заворушень загинули 5 людей, було заарештовано 68 осіб.

Штурм Капітолію, який нібито був організований Трампом, став причиною для відновлення справи про його імпічмент в останні тижні перебування на посаді. 13 січня Палата представників Конгресу США вдруге оголосила імпічмент Дональду Трампу.

    Реклама на dsnews.ua