• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Фермер з Перу вимагає від німецької RWE компенсацію за зміну клімату

Реклама на dsnews.ua
Фермер з Перу Саул Лучано Люйя подав позов в німецький регіональний суд на енергетичну компанію RWE з вимогою компенсації збитків, завданих його країні змінами клімату

Він хоче відсудити збитки, завдані його господарству повенями, передає "ДС" з посиланням на Deutsche Welle.

Саул Лучано Люйя проживає в місті Уарас, яким загрожує затоплення в разі танення льодовика в Андах. Він вимагає від RWE 17000 євро на проведення превентивних заходів протипаводкового захисту, а також відшкодування понад 6000 євро, які він вже витратив на захист від повені.

Позов грунтується на тому, що з кліматичних досліджень 2013 року RWE відповідальна за 0,5% світових викидів CO2 "за весь період з початку індустріалізації". Лучано Люйя і організація Germanwatch вважають, що RWE повинна нести пропорційну відповідальність за наслідки глобального потепління.

Фермер заявив, що рішення суду є успіхом не тільки для нього, але і для всіх людей, які зіткнулися з негативними кліматичними змінами.

Нагадаємо, 13 листопада суд нижчої інстанції у ФРН вирішив, що фермер має право на відшкодування збитків, але повинен довести, що RWE відповідає за танення льодовика і загрози повені біля міста Уарас.

Саул Лучано Люйя став першим, хто подав позов до суду на енергетичну компанію в Європі як винуватця зміни клімату.

    Реклама на dsnews.ua