• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Фінляндія не дозволила Китаю розмістити авіабазу в Арктиці

Фінське місто Кемряві не продаватиме та не здаватиме в оренду Інституту полярних досліджень Китаю міський аеропорт у відповідь на таку пропозицію

ілюстративне фото
ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Китайські представники зробили цю пропозицію ще в січні 2018 року, але про це стало відомо тільки зараз, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

У китайську делегацію увійшли представники Інституту полярних досліджень країни, Управління Арктики і Антарктики і помічник військового аташе посольства.

Китай хотів профінансувати реконструкцію нової злітно-посадкової смуги на суму близько 40 млн євро для аеропорту, який би використовувався для проведення дослідницьких і спостережних польотів над Північним Льодовитим океаном, Північним полюсом і Північно-Східним проходом. Також передбачалося фінансування нової дослідницької лабораторії.

Новини про секретний план здивували як Лапландский університет, так і його Арктичний центр, які раніше співпрацювали з китайськими дослідниками.

За словами фінських військових, аеропорт розташований недалеко від їх стратегічно важливого полігону, тому розширення було б неможливим. Більш того, така пропозиція була б нереалістичною з урахуванням законодавства ЄС з жовтня 2020 року, що обмежує іноземні інвестиції.

В даний час у Китаю є дослідницькі центри в арктичному регіоні в Гренландії, Ісландії та на архіпелазі Шпіцберген.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua