• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Фінляндія передумала вступати до НАТО "тільки зі Швецією": у чому причина

Заявка Фінляндії на членство в НАТО може бути розглянута без прив'язки до заявки Швеції

Пекка Хаавісто
Пекка Хаавісто
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто, передає "ДС".

"Фінляндії, можливо, доведеться переглянути свою заявку на одночасне членство в НАТО зі Швецією, якщо заявку Швеції відкладуть на більш тривалий період часу", — заявив Хаавісто у вівторок, його цитують фінські ЗМІ.

Однак, за словами Хаавісто, ще зарано займати позицію з цього питання.

"Варіант номер один для безпеки Фінляндії та Швеції, як і раніше, полягає в тому, щоб країни прагнули вступити до НАТО одночасно", — сказав глава МЗС.

За словами Хаавісто, "вступ Фінляндії та Швеції до НАТО буде відкладено як мінімум до виборів у Туреччині". Президентські та парламентські вибори у Туреччині відбудуться 14 травня.

Фінляндія, Швеція та Туреччина намагаються домовитися про нову тристоронню зустріч на початку весни для оцінки ситуації, додав фінський дипломат.

Держави-члени підписали протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції до Північноатлантичної ради 5 липня 2022 року. Ці держави приєднаються до НАТО, коли всі держави-члени ратифікують протоколи про вступ.

Зазначимо, що на сьогодні з 30 країн-членів НАТО членство Швеції та Фінляндії в альянсі поки що не ратифікували Туреччина та Угорщина.

Туреччина заблокувала процес вступу, зажадавши від скандинавських країн оголосити терористичними курдські організації та видати осіб, які звинувачуються у тероризмі, а також скасувати заборони на постачання зброї Анкарі.

Як писала "ДС", на початку січня прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявляв, що Стокгольм "не може і не хоче виконувати вимоги", які Анкара висуває умовою для розблокування вступу Швеції та Фінляндії до НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua