• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Франція, Греція та Кіпр виступили проти закупівлі боєприпасів для України за межами ЄС

Три країни Європейського Союзу — Франція, Греція та Кіпр — виступили проти рішення щодо закупівлі боєприпасів для України поза межами

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Politico, із посиланням на джерела, передає "ДС".

Видання нагадало, що цього тижня на засіданні комітету з питань політики і безпеки більшість країн ЄС підтримали рішення дозволити використовувати гроші Союзу для закупівлі снарядів, вироблених за межами ЄС, як надзвичайний захід для допомоги Україні. Але Франція, Греція та Кіпр виступили проти цього, повідомили дипломати. Європейські виробники озброєнь потребують замовлень, щоб виправдати нарощування виробництва. 

І це попри те, що наприкінці минулого місяця високопоставлений французький чиновник сказав ЗМІ, що Франція підтримає закупівлі боєприпасів за межами ЄС, якщо Союз не досягне своєї мети — передати мільйон снарядів Україні до березня.  

Politico наголошує: ЄС може заявляти про те, що він обігнав США в загальній фінансовій підтримці України з пакетом допомоги в 50 мільярдів євро, узгодженим на початку цього місяця. Але зусиль Союзу, спрямованих на військову допомогу Києву, недостатньо.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua