• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Франція почне кампанію за скасування смертної кари у всьому світі

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що країна ініціює кампанію щодо скасування смертної кари у всьому світі в рамках свого майбутнього головування в Європейському Союзі

Еммануель Макрон
Еммануель Макрон
Реклама на dsnews.ua

Макрон заявив, що в Парижі відбудеться конференція, на якій будуть зібрані групи громадянського суспільства з країн, де застосовується смертна кара, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Франція, яка в першій половині 2022 року головуватиме в Раді ЄС, буде працювати разом з іншими державами-членами відповідно до резолюції ООН, яка вимагає від країн щорічно повідомляти про кількість винесених смертних вироків і страти, сказав він.

Макрон виступив разом з Робером Бадінтером, міністром юстиції покійного президента Франсуа Міттерана, який керував скасуванням смертної кари через парламент Франції в 1981 році.

Франція стала тридцять п'ятою країною світу, яка заборонила смертну кару. Подальші скасування і мораторій з тих пір означають, що більшість країн більше не застосовують покарання, хоча кілька великих держав, включаючи Китай, Іран і Сполучені Штати дотримуються його.

Згідно з опитуваннями, у Франції громадськість залишається різко розділеною з цього приводу.

Нагадаємо, у вересні самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко погодився на референдум щодо скасування смертної кари в країні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua