• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Французький парламент остаточно схвалив закон проти "ісламістського сепаратизму"

Національна асамблея своїм голосуванням 23 липня остаточно схвалила проєкт закону проти "ісламістського сепаратизму"

Французький прапор
Французький прапор
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Le Figaro, передає "ДС".

У фінальній процедурі депутати віддали 49 голосів "за", 19 "проти" і 5 утрималися. Перед цим проєкт з моменту презентації пройшов сім місяців "мандрівок" між двома палатами парламенту.

Законопроєкт, який називають контроверсійним, містить низку заходів для нейтральності у сфері держслужби та публічних послуг, боротьбу з мовою ненависті онлайн, захисту держслужбовців і вчителів, посилення контролю за громадськими організаціями і їхнім фінансуванням, обмеженням випадків, коли діти можуть отримувати шкільну освіту вдома — щоб це не перетворювалося на суто релігійну освіту, а також боротьби з такими явищами як "свідоцтва про незайманість", полігамія та примусові шлюби.

Після повернення проєкту з Сенату, більшість все ж пом’якшила заходи щодо носіння хіджабу та нейтральності в університетах. М’якшими від початкових виявились і обмеження на отримання домашньої освіти.  

Крайні праві та крайні ліві з різних причин проголосували проти. Зокрема, лідер групи країніх лівих La France insoumise ("Непокірна Франція") Жан-Люк Меленшон обурювався, що закон "антиреспубліканський" і спрямований проти мусульман, соціалісти критикували надмірну недовіру до громадських об’єднань, а праві — докоряли недостатньою рішучістю. І праві і ліві обстоюють думку, що закон створює ризики для свободи обʼєднань. 

Підтримали проєкт партія Макрона LREM та її партнери Modem і Agir.

Опозиція — як "праві" так і "ліві" — заявила, що звертатиметься до Конституційної ради. 

Проєкт схвалили одразу слідом за законом щодо попередження терактів, яким закріпили в загальному праві деякі механізми, що з’явились після запровадження надзвичайного стану.

Як відомо, законопроєкт ще з моменту появи різко розкритикували у мусульманському світі. З державних лідерів на його адресу особливо часто висловлювався президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua