• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ФСБ "знайшла" в Барнаулі "українського націоналіста": нібито готувався підірвати мечеть

ФСБ Росії заявила про затримання в Барнаулі "прихильника українських націоналістів", який нібито готувався влаштувати підрив в мечеті, а також атакувати російські держустанови "за завданням куратора з України"

Обвинувачений в спробі підриву мечеті в Барнаулі "прихильник українських націоналістів"
Обвинувачений в спробі підриву мечеті в Барнаулі "прихильник українських націоналістів" / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

ФСБ цитує російське державне інформагентство ТАСС, передає "ДС".

"У місті Барнаулі затримано місцевого жителя, громадянина РФ 2000 року народження, який планував за завданням так званого куратора української націоналістичної організації "Етнічне національне об'єднання" (ЕНО) здійснити акції "прямої дії", спрямовані на залякування місцевого населення, в тому числі вихідців з Центрально-Азійського регіону, щодо об'єктів масового скупчення мусульман, а також органів державної влади", — повідомили російські силовики.

У ФСБ також повідомили, діяльність затриманого припинена в рамках кримінальної справи за ст. 205.3 КК РФ ( "Проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності"). У спецслужбі, крім того, додали що організація ЕНО, прихильником якої нібито є молода людина, веде "пропагандистську діяльність в месенджері Telegram, соцмережах Instagram і "ВКонтакте".

Російські силовики уточнили, що в ході обшуків у хлопця нібито вилучили вибухову речовину, інструкції з виготовлення саморобних вибухових пристроїв, екстремістську літературу, а також "засоби комунікації, що містять фотоматеріали розвідки об'єктів злочинних посягань, спрямовані ним українському куратору".

"Затриманий зізнається в інкримінованому злочині. Згідно з отриманими свідченнями, в лютому 2021 року його ініціативно вийшов на контакт з представником ЕНО в зв'язку з невдоволенням державною політикою в сфері міграції. На початку березня йому було дано завдання про підбір об'єктів замахів і та направлення фотозвіту, а згодом отримана вказівка вчинити підпал, або інші дії із залякування", — заявляють в ФСБ.

Нагадаємо, російські ЗМІ також називали прихильником ЕНО Євгена Манюрова, який в кінці грудня 2019 року влаштував стрілянину в будівлі ФСБ в Москві.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua