• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Генсек НАТО пообіцяв сприяти військовим можливостям України

НАТО продовжить активно сприяти створенню військових можливостей України, оскільки Північноатлантичний Альянс зацікавлений в тому, щоб вона могла ефективно себе захищати

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції, інформує "ДС".

"НАТО буде активно сприяти створенню військових можливостей України та Грузії, які забезпечать їм можливість захищати себе. Ми проводимо навчання, забезпечуємо обмін інформацією, постачаємо техніку, також підтримуємо процес реформ", — зазначив він.

Крім того, за словами Столтенберга, Україна може розраховувати на підтримку з боку союзників Альянсу, але не на гарантії безпеки та принцип колективної оборони.

"Ми обговорили поточну ситуацію на кордоні. Треба зберігати пильність і уникати ескалації, міністри закордонних справ країн-членів НАТО чітко дали зрозуміти, що будь-яке майбутнє вторгнення чи агресія щодо України матиме високу ціну, економічні та політичні наслідки для Росії", — додав він.

Як писала "ДС", раніше Єнс Столтенберг закликав не плутати підтримку НАТО своїх країн-членів у межах договору Альянсу та допомогу партнерам, таким як Україна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua