• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Генсек НАТО закликав країни-союзники скасувати "табу" на використання зброї ЗСУ на території РФ

Єнс Столтенберг каже, що скасування заборони необхідне, адже інакше Сили оборони України не зможуть ефективно захистити територію країни, особливо прикордонні райони

Реклама на dsnews.ua

Про це пише "ДС" з посиланням на The Economist.

"Настав час для союзників розглянути питання про те, чи варто їм скасувати деякі обмеження, які вони наклали на використання зброї, яку вони надали Україні. Особливо зараз, коли значна частина бойових дій відбувається в Харкові, недалеко від кордону, відмова Україні в можливості використовувати цю зброю проти законних військових цілей на російській території, дуже ускладнює для неї захист", — сказав Столтенберг.

Очільник Альянсу зазначив, що скасування заборони необхідне, адже інакше Сили оборони не зможуть ефективно захистити територію України, особливо прикордонні райони, які нещадно атакує агресор.

Генсек НАТО додав, що росіяни готові надалі тиснути на ЗСУ і завойовувати деякі незначні позиції та "заплатити дуже високу ціну за ці незначні здобутки".

Столтенберг добре усвідомлює асиметричну перевагу, яку отримує Росія від того, що є притулком від американської зброї далекого радіусу дії. Це дозволяє агресору концентрувати сили і дає певність, що Україна не зможе застосувати свою найефективнішу зброю, доки вона не перетне кордон.

За його словами, росіяни також можуть у відносній безпеці запускати зі своєї території зброю, на кшталт безпілотників "Ланцет".

"Ми повинні пам'ятати, що це таке. Це агресивна війна Росії проти України. Україна має право захищатися. І це охоплює і удари по цілях на російській території", — рішуче зазначив генсек НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua