• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Німеччина може ліцензувати роботу "Північного потоку-2", — Кент

У Німеччині в руках "усі важелі", оскільки саме влада ФРН може ліцензувати роботу "Північного потоку-2", але США твердо підтримують безпеку України

Джордж Кент
Джордж Кент
Реклама на dsnews.ua

Про це заступник помічника Державного секретаря з питань Європи та Євразії Джордж Кент, який очолив місію США в Україні на період відпустки тимчасово повіреної Крістіни Квін, заявив в інтерв'ю Суспільному, передає "ДС".

"Країна, в руках якої зараз є важелі, — це Німеччина. Адже саме німецькі органи влади будуть або не будуть ліцензувати роботу "Північного потоку-2", — сказав Кент.

Тимчасово повірений запевнив, що США твердо підтримують безпеку України та намагаються не дозволити Росії використовувати енергетику як зброю проти України та інших європейських країн.

"Канцлер Меркель сказала, що Німеччина зобов'язується підтримати Україну як транзитну країну. Для того, щоб це відбулося, Росія, Газпром повинні погодитися підписати продовження транзитної угоди. Тому це критичний фактор: газ повинен продовжувати йти через Україну, ми не можемо дозволити Росії перетворити газ на зброю", — додав Кент.

Він вважає, що механізми, які Україна, працюючи зі своїми союзниками, може застосувати, щоб залучити Єврокомісію, що має регуляторну владу, а також німецький уряд до протидії "Північному потоку-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua