• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Німеччина просить Євросоюз покарати Росію за кібератаку на бундестаг

Реклама на dsnews.ua

Уряд Німеччини запропонував країнам Євросоюзу ввести санкції проти Росії за хакерську атаку на німецький парламент п'ять років тому

З відповідною ініціативою Берлін виступив на початку червня. Про це сказано в офіційній відповіді уряду на так званий малий запит фракції Лівої партії парламенту ФРН, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Уряд ФРН вважає, що до кібератаки на бундестаг причетна російська військова розвідслужба ГРУ. Федеральна прокуратура ФРН 5 травня видала ордер на арешт громадянина РФ Дмитра Бадіна, який "в якості члена хакерської групи АРТ28 імовірно керував кібератакою на німецький бундестаг у квітні-травні 2015 року".

Якщо країни ЄС приймуть пропозицію Німеччини, це стане першим випадком застосування режиму санкції ЄС за кібератаки — законодавства, прийнятого ще в 2017 році. В офіційній відповіді на запит фракції Лівої партії йдеться, що "федеральний уряд обґрунтував пропозицію про введення санкцій у рамках ЄС як матеріалами, отриманими від розвідслужб, так і з загальнодоступних джерел".

Як повідомляла "ДС", 18 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження антиросійських санкцій за окупацію Криму до червня 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua