• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Німеччина вирішила покаятися і принести вибачення за ще один геноцид

Німеччина вирішила визнати війну проти місцевого населення в Намібії на початку 20 століття геноцидом і відшкодувати цій країні завдані збитки

Реклама на dsnews.ua

Відповідний документ був спільно розроблений представниками Німеччини та Намібії, інформує "ДС" з посиланням на Deutschlandfunk.

Згідно з документом, Німеччина заявляє, що готова визнати війну на знищення проти народів гереро і нама геноцидом з сьогоднішньої точки зору. Міністри закордонних справ двох країн мають підписати угоду в Намібії приблизно через два тижні.

Серед іншого, була досягнута домовленість про те, що федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр приїде на церемонію в парламенті Намібії, щоб принести офіційні вибачення. В якості компенсації має бути надана фінансова підтримка соціальних проєктів, які приносять користь районам розселення постраждалих етнічних груп.

Переговори щодо цієї угоди велися з 2015 року.

Як повідомляла "ДС", у 2020 році на місцевих виборах в одному з регіонів Намібії перемогу здобув Адольф Гітлер Уунона (Adolf Hitler Uunona).

Намібія в 1884-1915 роках була колонією Німеччини. З 1890 р до Першої світової війни вона називалася Німецька Південно-Західна Африка, а потім "Південно-Західна Африка", а свою нинішню назву отримала в 1968 році.

У початку 1904 року за керівництвом вождя Самуеля Магареро гереро підняли повстання, убивши більше сотні німецьких поселенців. Німеччина направила в Південно-Західну Африку 14 000 солдатів на чолі з генералом Лотаром фон Трота, який оголосив, що всі гереро повинні бути вигнані з країни. За даними 1905 року, коли німці провели перший перепис населення, в Південно-Західній Африці залишалося близько 25 000 гереро, в основному жінки і діти. Вони були поміщені в концентраційні табори.

Незабаром після придушення повстання гереро проти німців виступили нама. Бойові дії тривали до березня 1907 року, коли було підписано мирну угоду (хоча партизанська війна йшла і пізніше). Оцінки чисельності нама, загиблих в ході повстання, сильно коливаються: зазвичай називається число близько 40 000.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua