• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Гинуть діти: ООН закликає сторони конфлікту в Афганістані припинити вогонь

Учасники військового конфлікту в Афганістані мають негайно припинити вогонь

ООН закликає сторони конфлікту в Афганістані припинити вогонь
ООН закликає сторони конфлікту в Афганістані припинити вогонь
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив координатор гуманітарної допомоги ООН Мартін Гриффітс, передає "ДС".

"Афганські діти, жінки і чоловіки живуть в умовах щохвилинної небезпеки для життя і потерпають від численних жахіть. А за останній місяць невибіркові напади на провінції Гільменд, Кандагар і Герат призвели до загибелі щонайменше тисячі осіб", — сказав Гриффітс.

"Я приєднуюся сьогодні до Генерального секретаря ООН і членів Ради Безпеки, які рішуче засудили напади на цивільне населення, і повторюю їх заклик до припинення вогню", — додав він.

За словами Мартіна Гриффітса, гуманітарні організації залишаться в Афганістані та будуть і надалі надавати допомогу місцевим мешканцям.

"Вони зберігають нейтралітет і неупереджено виконують поставлені перед ними завдання, але їм потрібно забезпечити доступ і надати гарантії того, що вони можуть безперешкодно доставляти вантажі і здійснювати допомогу населенню", — зазначив представник ООН.

Гриффітс також нагадав усім сторонам конфлікту про те, що міжнародне право зобовʼязує їх захищати мирне населення і забезпечувати доступ гуманітарній допомозі.

За даними ЮНІСЕФ, останніми днями щонайменше 25 дітей були вбиті, понад 130 зазнали поранень.

"Кожна смерть і кожен випадок фізичних страждань — це трагедія. Йдеться про чиїхось улюблених дочок і синів, братів і сестер, родичів і друзів. Сторони, які воюють, грубо порушили право цих дітей на захист і знехтували міжнародним правом", — наголошують в організації.

Як писала "ДС", ВВС Сполучених Штатів увечері 7 серпня завдали авіаударів по позиціях "Талібану" на північному заході Афганістану. Знищено понад 200 бойовиків і велика кількість зброї та техніки.

Водночас, радикальні ісламісти змогли посунути афганські сили безпеки з прикордонних міст і торгових шляхів після виведення американського контингенту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua