• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Гібридний спорт. Росія почала анексію олімпійського прапора

Це на сході України "ихтамнет" - а на Олімпійських іграх "ихтаместь"
Реклама на dsnews.ua

Москва почала нову спецоперацію на спортивному поприщі. Тепер без накачування атлетів мельдонием і підміни пробірок з сечею. Ні-ні, тепер все в рамках пристойності - і у встановлених Міжнародним олімпійським комітетом. Всі формальності будуть дотримані, російська збірна на Зимові ігри в Пхенчхан таки не поїде. Але той, хто думає, що справедливість восторжествувала, помиляється - ще нічого не скінчилося.

У вівторок олімпійське збори РФ одноголосно підтримала бажання російських спортсменів виступати в Пхенчхані під олімпійським прапором у статусі Olympic Athlete from Russia (Атлети-олімпійці з Росії). "Перший канал" тут же заявив, що трансляцію покаже - щоправда, лише ті змагання, в яких вони беруть участь. Цього, зрозуміло, слід було очікувати, після того як крапки над вилученими з російської мови і розставив особисто Володимир Путін. 6 грудня кремлівський каторжанин (він же галерний раб) оголосив, що ніякого бойкоту Ігор зі сторони Росії за "приниження" не буде, завершивши дебати на цю тему.

Те, що заява прозвучала під час тієї ж зустрічі з робітниками Горьковського автозаводу, на якій Путін оголосив, що йде на президентські вибори, зрозуміло, не було випадковістю. Адже як казав генерал губернатор Олександр Лебідь (дуже вчасно для Путіна загиблий), рейтинг - це напівавтомат: ти піднімаєш, падає сам. І цю проблему доводиться вирішувати, навіть безальтернативного фавориту квазивыборов. А околоспортивная тематика тут дуже до речі - в кінці кінців, вболівальники здатні голосувати серцем нітрохи не гірше легендарної Свєти з Іваново. І потім, не можна ж, позбавивши народ хліба, відмовити йому і видовищ: не зрозуміє.

Крім того, сказавши своє вагоме слово, Путін забавним (і, безумовно, корисним, враховуючи наближення виборів) чином потрапив сподіванням росіян. Адже згідно з останнім опитуванням "Левада-Центру" 40% росіян впевнені, що "сильна рука" Росії потрібна завжди, а ще 38% - що потрібна часом. Ось президент і зробив приємне цим 78%, прогнувши всіх і вся - адже після його втручання інші процесуальні дозволу звелися до формальностей.

Втім, це лише одна сторона медалі. Друга - вона тільки частково пов'язана з рейтингом влади і Путіна особисто, але має куди більш масштабний ефект - це нестримне прагнення показати чергову кузькіну мать. Причому показати за принципом "ти їх у двері - вони у вікно". У цьому зв'язку примітно, що серед атлетів-патріотів не знайшлося жодного, який відмовився їхати в Пхенчхан. Їх позиція гранично чітко сформульована в заяві, опублікованому в понеділок . Оцініть пасаж: "Ми хочемо виступити за свою батьківщину, за своїх рідних і близьких, за своїх відданих уболівальників, за свою націю, яка впродовж багатьох століть була і залишається однією з найбільших у світі".

Не думайте, що слово "батьківщина" у цьому контексті з малої літери написав ворог народу - згідно з новим законопроектом про патріотичне виховання, в Росії краще бути безграмотним, ніж нелояльним. Цікаво також згадка терміна "нація". В якому значенні він використаний, залишається тільки гадати. Чи це калька з англійської nation, набагато частіше позначає державну, а не етнічну належність. То застереження, що називається, по Фрейду - і очевидний прояв російського шовінізму в збиток іншим національностям РФ (чи означає це, що претендентів на участь в Іграх російський олімпійський комітет фільтрує і за походженням?). Чи То чергова спроба розтягнути титульне визначення на всі національні окраїни - так би мовити, для закріплення успіху: коль скоро буряти з чеченцями на Донбасі і в Сирії тобто росіяни, то бути їм такими і в умовах, віддалених від бойових.

Віддалених, втім, лише в тому сенсі, що обходиться без смертей і руйнувань. Але образ дій тут відмінно укладається в шаблон війни за генералу Герасимову - хіба що зі зміною знака. Це на сході України "ихтамнет" - а на Олімпійських іграх "ихтаместь". Ось ще одна цитата з того ж заяви: "Кожну перемогу, кожну медаль ми присвятимо нашої Росії, яку з величезною гордістю будемо представляти". І ні слова про те, що саме вона, "їх Росія", зробила все, щоб підірвати олімпійський дух як такий. За що, власне, і була покарана.

Реклама на dsnews.ua

Бачите логіку? Коль скоро нам не дають виступати під російським прапором, то ми зітремо смислову різницю між ним і білим полотнищем про п'яти кільцях. Така ось виходить анексія олімпійського прапора. Гибридненько. Горденько. Гаденько. З обожнюваним російськими масами надривом. Загалом, "Брешеш! Не візьмеш!". І - ніякого каяття. Як і було передбачено.

    Реклама на dsnews.ua