• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Голос волаючого у пустелі: в ЄС повторили заклик до Лукашенка припинити репресії

Реклама на dsnews.ua

Євросоюз вкотре звернувся до де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка з вимогою припинити репресії стосовно учасників протестних акцій проти нього

Про це заявив у середу речник Єврокомісії з міжнародних питань Петер Стано, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Білоруська влада продовжує дуже небезпечні репресії проти мирних протестувальників, що є неприпустимим. Позиція ЄС не змінилася: ми повторюємо наші заклики припинити репресії та долучитися до діалогу із суспільством. Адже бажання і прагнення білорусів необхідно почути, обговорити та ставитися до них з повагою", — заявив представник Єврокомісії.

Стано повідомив, що процес опрацювання нових санкцій проти білоруських посадовців, відповідальних за репресії, насильство, порушення прав людини та фальсифікацію президентських виборів триває і має бути завершений якнайскоріше.

Нагадаємо, 31 серпня країни Балтії ввели санкції проти 30 білоруських чиновників, в тому числі де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка.

В ЄС думають затвердити санкції проти фактичного керівництва Білорусі в звʼязку з фальсифікацією підсумків президентських виборів і порушеннями прав людини в країні наступного тижня.

США роздумують над санкціями проти білоруських чиновників. Представники країн-членів Європейського союзу домовилися розширити список санкцій щодо чиновників Білорусі.

Україна розгляне питання про введення санкцій проти Білорусі після прийняття відповідного рішення Європейським Союзом.

Згодом стало відомо, що Білорусь затвердила асиметричний список санкцій щодо країн Балтії у відповідь на прийняті ними раніше санкції проти Мінська.

    Реклама на dsnews.ua