• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Голова Єврокомісії назвала одну з ключових тем саміту Ради Європи

Однією з головних тем саміту Ради Європи, який пройде в Ісландії, стане притягнення Росії до відповідальності за її агресію проти України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Я переконана, що саміт (Ради Європи) в Рейк’явіку відбувається у дуже правильний час. Перш за все, великою його темою буде відповідальність Росії за злочин агресії, який вона постійно здійснює, продовжуючи війну проти України. Я дуже задоволена тим, що ми матимемо реєстр збитків (завданих Росією в Україні – ред.), який є важливим для встановлення правосуддя, яке є однією з передумов для справедливого миру", — зазначила президент Єврокомісії.

Вона зауважила, що цей реєстр завданих збитків є також дуже важливим у контексті зусиль з відбудови України та у здійсненні правосуддя по відношенню до жертв російської агресії.

"Що стосується миру – ми маємо дуже чітку позицію. Ми рішуче підтримуємо формулу миру Президента Зеленського, яка представлена як основа, навколо якої ми будемо працювати. Це буде додатково обговорюватися, але очевидно, що ми дотримуватимемося принципу "Нічого про Україну без України". Україна є жертвою агресора, і саме вона має закладати основи для формули миру", — сказала фон дер Ляєн.

Президент Єврокомісії зауважила, що з початку війни ЄС надав Україні фінансової допомоги на загальну суму 68 мільярдів євро. Ще один вимір європейської підтримки для України – це військова допомога, яка є переважно компетенцією країн-членів, які рішуче налаштовані, щоб надати Україні все необхідне для самооборони, сказала вона.

"Ми знаємо, що українці б’ються дуже хоробро за свій суверенітет та за цілісність своєї території. Вони воюють за принципи міжнародного права та Хартії ООН. Тож вони б’ються і за нас. Таким чином, для нас є почесним завданням стояти поряд з Україною та підтримувати її так довго, як це буде необхідним", — наголосила фон дер Ляєн.

Як повідомляла "ДС", прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підтримав розміщення в Гаазі спецтрибуналу для президента Росії Володимира Путіна та його оточення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua