• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Глава федерації хокею Білорусі Басков отримав дискваліфікацію за підтримку Лукашенка

Міжнародна федерація хокею (IIHF) дискваліфікувала главу профільної федерації Білорусі Дмитра Баскова на п'ять років з офіційним формулюванням — "за порушення Кодексу поведінки"

Дмитро Басков
Дмитро Басков / hockey by
Реклама на dsnews.ua

Басков дискваліфікований на 9 вересня 2026 року, передає "ДС" з посиланням на сайт IIHF.

У рішенні йдеться про те, що IIHF вивчила докази того, що він намагався безпосередньо впливати на спортсменів, щоб підтримати білоруський уряд, а також погрожував через їх політичних поглядів.

"Комісія також встановила, що Басков зловжив своїм становищем хокейного представника, підтримуючи (самопроголошеного президента Білорусі — "ДС") Олександра Лукашенка, в порушення статті 5 Олімпійської хартії", — йдеться в заяві.

Крім того, розглядалася його можлива причетність до інциденту, який призвів до загибелі білоруса Романа Бондаренка. Цей інцидент стався 11 листопада 2020 року на "Площі змін" в Мінську.

Тоді група демонстрантів намагався розвісити опозиційні біло-червоно-білі стрічки, але на Бондаренка напали і помер від отриманих травм на наступний день. IIHF прийшла до висновку, що Басков міг бути присутнім при цьому, хоча його причетність до нападу і не встановлена.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко розкритикував ситуацію в національному футболі і зажадав розібратися з зарплатами "дармоїдів".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua