• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Глава ОБСЄ дав оцінку результатам "нормандського саміту"

Реклама на dsnews.ua
Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак привітав результати "нормандського саміту" по Донбасу, що пройшов 9 грудня в Парижі

Про це повідомила прес-служба організації, передає "ДС".

За словами Лайчака, узгоджені кроки, якщо вони будуть реалізовані, стануть важливим внеском у врегулювання конфлікту на сході України та у встановленні миру для людей, які страждають протягом багатьох років".

"Я дуже радий, що подальші кроки передбачають заходи, в тому числі прихильність до припинення вогню, розмінування, полегшенню обміну полоненими, створення нових зон розмежування уздовж лінії зіткнення і відкриття нових точок входу і виходу - конкретні заходи, які просувалися головою словацької ОБСЄ з самого початку цього року", - сказав він.

Також діючий голова ОБСЄ привітав згода лідерів нормандської четвірки знову зустрітися через чотири місяці для подальшого обговорення політичних питань і питань безпеки, включаючи організацію місцевих виборів.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт "нормандському форматі".

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваним особам, розведення військ на трьох ділянках в 2020 році, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії заплановано на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмайера" в українське законодавство і підготовки місцевих виборів.

Питання відновлення контролю України на кордоні з Росією не обговорювалося.

    Реклама на dsnews.ua