• USD 38.3
  • EUR 41.6
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Рік буде вирішальним: в Європарламенті думають, як протидіяти кремлівській пропаганді

Депутати Європарламенту та представники Європейської Комісії обговорили необхідність протидії російській дезинформації, яка загрожує європейській демократії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

У дебатах взяли участь віцепрезидент Єврокомісії Маргарітіс Схінас та міністр закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб, передає "ДС" з посиланнім на "Укрінформ".

"Ми бачимо, що цей рік буде вирішальним. Росія і надалі намагатиметься дестабілізувати наш континент. Ми усвідомлюємо небезпеку дезінформаційних кібератак та інших спроб послабити нас. Наша демократія зараз — це уряди. Ми також думаємо про наших громадян, ми повинні гарантувати їм доступ до актуальної та правдивої інформації, щоб зберегти демократію в безпеці", — заявила бельгійська міністерка.

"Кремль використовує дезінформацію для введення в оману громадян Євросоюзу, розколу, поляризації та використання вразливостей наших суспільств, зрештою, для дестабілізації європейської демократії", — зазначив Схінас.

Він згадав про численні спроби втручання в демократичні процеси та системи в Європейському Союзі та по всій Європі, що були визнані та задокументовані в доповіді спеціального комітету Європейського парламенту. Зокрема, про тісні контакти російських посадовців з представниками каталонських сепаратистів в Іспанії та проплаченими кампаніями в соціальних мережах на підтримку Brexit.

Комісія пропонує ухвалити директиву, яка встановлює загальні стандарти прозорості та підзвітності для представництва інтересів від імені своїх країн. Також йдеться про Європейський закон про свободу ЗМІ, криміналізацію корупційних явищ, включно зі зловживанням впливом та владою, закон про цифрові послуги, який дозволить застосувати регуляторні інструменти проти платформ і тих, хто відмовляється співпрацювати з ЄС для захисту Європи від російської дезінформації.

Резолюція на основі пропозицій комісії буде винесена на голосування в парламенті у четвер, 8 лютого.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua