• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Королівське весілля. Як принцеса Єлизавета II вийшла заміж за Філіпа (ФОТО)

В цьому році вінценосна сім'я святкує 70-річчя з дня одруження
Фото: Mamaplus.MD
Фото: Mamaplus.MD
Реклама на dsnews.ua

Великобританія відзначає державне свято: 20 листопада 1947 р. 21-річна Єлизавета одружилася з 26-річним Філіпом Маунтбеттеном. На честь події в Віндзорському замку влаштують обід для родичів і близьких друзів: повинні зібратися всі четверо дітей, вісім онуків і п'ятеро правнуків.

Єлизавета II і принц Філіпп стали єдиними з британських монархів, кому вдалося дожити до платинової весілля — 70-річчя спільного життя. В честь свята Букінгемський палац опублікував новий портрет подружжя. На знімку Єлизавета II та її чоловік стоять на тлі портретів Георга III і королеви Шарлотти — вони були одружені 57 років.

Королівська пошта випустила колекційні марки з фотографіями з заручин, весілля і медового місяця подружжя, а Королівський монетний двір — п'яти - і двадцатіфунтові монети з їх портретами.

Єлизавета і Філіп познайомилися ще дітьми. Вони кілька разів зустрічалися на сімейних прийомах: принц Грецький і Датський Філіп Маунтбеттен — родич Єлизавети. У них спільні прабабуся і прадідусь — королева Вікторія і принц Альберт. Філіп народився на Корфу, але після перевороту в Греції королівську сім'ю скинули. Принц з матір'ю вирушили до Парижа, а його батько — в Монте-Карло, де протринькував стан сім'ї в казино.

Філіп навчався в приватній британській школі, а пізніше в Королівському військово-морському коледжі в Дартмуті. Там у липні 1939-го 13-річна Єлизавета вперше поговорила зі своїм троюрідним братом, кадетом Філіпом.

Після смерті батька Філіп остаточно перебрався в Лондон і став частим гостем в Букінгемському палаці. Під час війни він вирушив на фронт, продовжуючи посилати Елізабет довгі й ніжні листи. А влітку 1946 р. зробив пропозицію принцесі. Вона його прийняла, навіть не порадившись з батьками. Ті хотіли для дочки партію півгодини — у Філіпа не було нічого, крім родоводу і кільця із печаткою. Однак у підсумку поступилися.

Реклама на dsnews.ua

Церемонія одруження принцеси Єлизавети і Філіпа почалася у Вестмінстерському абатстві 20 листопада 1947 р. в 11:30 за Гринвічем. Наречену до вівтаря супроводжував батько. На ній було атласну сукню кольору слонової кістки, розшита тисячами штучних перлів і кришталю. На його створення придворному модельєрові серу Норману Харнеллу знадобилося кілька місяців.

П'ятиметрову фату несли два пажа: принци Майкл Кентський і Вільям. Вуаль була прикрашена мереживом і утримувалася на голові діамантової тіарою, що належала її матері. Тіару королева-мати отримала від своєї матері королеви Мері, а та, в свою чергу, успадкувала її в якості весільного подарунка від королеви Вікторії. Після весілля Пилип вступив на службу в Адміралтейство і отримав титул герцога Единбурзького.

Через рік, 14 листопада 1948 р., Єлизавета народила хлопчика — Чарльза Артура Філіпа Георга. Герцога Пилипа призначили першим лейтенантом місії в Середземному морі, на Мальті. І Єлизавета поїхала за чоловіком. Після закінчення місії Філіпа Єлизавета повернулася у Лондон і незабаром народила дочку Ганну Єлизавету Алісу Луїзу.

14 листопада 1948 р.

15 серпня 1950 р. Сімейне фото

Проте у 1952-му помирає король Георг VI і Єлизавета II сходить на трон. «Я, Філіп, герцог Единбурзький, стаю вашим довічним васалом і низьким слугою; обіцяю служити вам вірою і правдою і померти за вас, що б не трапилося. Хай допоможе мені Бог!» — присягнув своїй дружині герцог Філіп. Він залишив службу, щоб завжди бути поруч зі своєю королевою.

1952 р.

19 травня 1965 р. Офіційний візит у Бонн, Німеччина

Візит в Театр Мануїла у Валетті, Мальта, 1967 р.

1984 р.

20 листопада 2015 р. — святкування 68-ї річниці весілля

    Реклама на dsnews.ua