• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Голодомор в Україні: прем'єр-міністр Канади виступив із заявою

Реклама на dsnews.ua

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступив із заявою в День пам'яті жертв голодоморів, закликавши співвітчизників вшанувати пам'ять загиблих від голоду в Україні 1932-1933 років

Заяву канадського прем'єра оприлюднено в суботу 28 листопада, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"З 1932 по 1933 тоталітарний радянський режим Йосипа Сталіна створив в Україні жахливий голод — геноцид, покликаний зломити дух українського народу, стерти його ідентичність і зупинити його прагнення до свободи і незалежності. Мільйони померли від голоду, багато хто з них діти, інші були заарештовані, депортовані або страчені в рамках цієї жорстокої кампанії", — заявив Джастін Трюдо.

Перед лицем такої жорстокості українці вистояли, підкреслив канадський прем'єр.

"Вони твердо трималися за свою мову і свою культуру, незважаючи на всі спроби режиму придушувати і переслідувати їх. У 1991 році, після більш ніж півстоліття радянського гніту і правління, Україна проголосила незалежність", — підкреслив глава уряду Канади.

Протягом десятиліть зловісну реальність Голодомору заперечували, а страждання українців були приховані від світу, підкреслив він.

"Ми зобов'язані пам'ятати історії загиблих і постраждалих сімей. Ми повинні прийняти ці суворі істини і взяти на себе зобов'язання завжди діяти, коли права людини знаходяться під загрозою. У цю урочисту річницю я закликаю всіх канадців вшанувати пам'ять жертв Голодомору і визнати той внесок, який українські канадці внесли в побудову кращої країни для всіх нас. Я також підтверджую непохитну підтримку Канадою вільної і незалежної України", — йдеться в заяві прем'єр-міністра Канади.

Нагадаємо, глава держави Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні.

    Реклама на dsnews.ua