• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Голосувати можна і з температурою, а паспорт показувати здалеку: що чекає росіян 1 липня

Реклама на dsnews.ua
Голова Центральної виборчої комісії РФ Елла Памфілова розповіла, як буде проходити голосування за поправки до Конституції в умовах пандемії коронавіруса

Про це вона сказала Російській газеті, передає "ДС".

Кількість голосуючих на виборчій дільниці не може перевищувати 8-12 чоловік в годину. Визначаючи цей показник, ЦВК орієнтувався на "високу явку по країні - 60%". Громадянам порекомендують дотримуватися графік голосування по домівках, але слідувати йому необов'язково. Вхід і вихід з ділянок розведуть.

Проводити голосування можна буде не тільки в приміщеннях, але і на відкритому повітрі, на прибудинкових територіях. Також ЦВК РФ планує сформувати мобільні виборчі дільниці і розширити можливості для голосування на дому: подати заявку зможуть не тільки маломобільні громадяни, а й ті, хто, наприклад, не може залишити хворого родича або маленької дитини.

Щоб скоротити особистий контакт, на ділянках розвісять плакати з усіх питань, які можуть виникнути у голосуючих. Дистанція між людьми повинна становити два метри. Це стосується і членів комісії. Перед отриманням бюлетеня громадянину не потрібно буде давати передавати паспорт з рук в руки - достатньо пред'явити документ на відстані двох метрів. Крім того, ЦВК вирішила відмовитися від побудинкових обходів.

Щоб уникнути стовпотворіння, голосування розтягнутий на цілий тиждень. Росіяни зможуть проголосувати з 25 червня по 1 липня.

Весь тиждень виборчі дільниці та виборчі комісії будуть працювати у звичайному режимі: "будуть бюлетені, скриньки, кабіни, опечатування скриньок на ніч". Писати заяву на дострокове голосування не потрібно.

Усіх членів виборчих комісій перевірять на Covid-19. Їх, спостерігачів і представників ЗМІ забезпечать масками. На дільницях будуть видавати одноразові маски, рукавички, санитайзеры, а також безконтактно вимірювати температуру.

Якщо у виборця виявиться підвищена температура, він зможе проголосувати в окремому приміщенні: там поставлять переносний ящик. За ним буде стежити спостерігач, екіпірований засобами індивідуального захисту.

ЦВК РФ відмовився від голосування по пошті, але два-три регіону зможуть провести дистанційне голосування в електронному форматі. При цьому вони повинні забезпечити можливість проголосувати на дільницях.

Памфілова заявила, що відбір на електронне голосування буде жорстким. З регіонів, які направили заявки, оберуть три найбільш готових. За інформацією головного редактора "Еха Москви" Олексія Венедиктова, електронне голосування, імовірно, пройде в Москві, Петербурзі та Нижньому Новгороді, йдеться у повідомленні на його Telegram-каналі.

У громадян, які мають право голосувати на дому, збережеться ця можливість. Член ДВК повинен буде продезінфікувати двері та дзвінок, поставити близько до дверей ящик для голосування, надіти на ручку двері пакет, подзвонити у двері і відійти на два метри. У пакеті - бюлетень, бланк заяви, маска, рукавички, антисептична серветка і ручка.

Виборець, не виходячи з порога, показує паспорт, бере пакет і йде голосувати і розписуватися в бланку. Потім відкриває двері і в масці і рукавичках опускає бюлетень у скриньку. Якщо громадянин не може пересуватися самостійно, всі дії за нього здійснює довірена особа.

Як повідомляла "ДС", раніше ЗМІ писали, що Адміністрація президента Росії розглядає варіант проведення параду Перемоги і голосування за поправки до Конституції в один день - 24 червня. В цей день відбувся парад Перемоги в 1945 році. Однак потім Путін вирішив провести парад 24 червня, а голосування за поправки до Конституції - 1 липня.

    Реклама на dsnews.ua