• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Горілка і лазня не допомогли: білорусів через коронавірус не будуть планово лікувати

У Білорусі через ситуацію з поширенням COVID-19 тимчасово припиняють надання всієї планової медичної допомоги

Державний прапор Білорусі
Державний прапор Білорусі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідний наказ міністерства охорони здоров'я країни опублікований в понеділок, 18 жовтня, передає "ДС".

Відповідно до документа, в країні тимчасово призупинено надання планової медичної допомоги в амбулаторно-поліклінічних установах охорони здоров'я.

"У тому числі йдется про диспансеризацію, скринінгові заходи, надання реабілітаційної допомоги, виконання фізіотерапевтичних процедур, лікування в відділеннях денного перебування, надання планової стоматологічної допомоги", — повідомили Sputnik в понеділок в Міністерстві охорони здоров'я.

Таке рішення — про те, щоб тимчасово не надавати планову медичну допомогу, вже приймали в зв'язку з пандемією коронавірусу. У минулому році це було зроблено на піку поширення COVID-19.

Також внесені зміни до графіку роботи амбулаторно-поліклінічної ланки Мінська і до Рекомендацій (тимчасових) про організацію надання медичної допомоги пацієнтам з інфекцією COVID-19.

Нагадаємо, в 2020 році самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко називав коронавірус "психозом" і радив пити горілку, ходити в лазню і їздити на тракторі, щоб не підчепити інфекцію. Карантин в країні не вводили.

Як повідомляла "ДС", міністерство охорони здоров'я Білорусі засекретило інформацію про смертність в 2020 році, коли був спалах коронавірусу.

Крім того, в країні з 9 жовтня запроваджено обов'язковий масочний режим у громадських місцях.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua