• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Місто у Великій Британії втратило статус об'єкту світової спадщини ЮНЕСКО

Комітет світової спадщини ЮНЕСКО — Організації ООН із питань освіти, науки й культури — викреслив зі своїх списків об'єкт "Ліверпуль — місто мореплавців і торговців" у Великій Британії

Ліверпуль
Ліверпуль
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні комітету, передає "ДС".

Причиною назвали "незворотну втрата ознак, які визначали видатну всесвітню цінність".

Як уточнює "Радіо Свобода", "Ліверпуль — місто мореплавців і торговців" включили до переліку світової спадщини ЮНЕСКО у 2004 році, а вже у 2012-му він опинився в статусі об'єктів світової спадщини в небезпеці — через плани щодо перебудови районів біля порту. Як нині вирішив комітет ЮНЕСКО, перебудова завдає шкоди автентичності й цілісності об'єкту.

Історичний центр Ліверпулю і його доки були внесені у список як свідки розвитку одного зі світових торговельних центрів XVIII і XIX століть, технологій доків, транспортних систем і управління портом.

Відтак, Ліверпуль став третім в історії об'єктом, який втратив статус об'єкта світової спадщини ЮНЕСКО — після долини річки Ельба в Дрездені (Німеччина) у 2009 році та заповідника аравійської антилопи орикса (Оман) у 2007-му.

У Ліверпулі висловили розчарування цим рішенням. За словами мера міста Джоанн Андерсон, цей об'єкт "ніколи не був у кращому стані, ніж нині", коли отримав сотні мільйонів фунтів інвестицій, зокрема, вкладених у десятки внесених до переліку ЮНЕСКО будівель.

Як писала "ДС", міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко хоче подати заявку на включення Чорнобильської зони до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua