• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Держдума РФ "наїхала" на Молдову та Україну нібито через "зрив врегулювання" придністровського конфлікту

Держдума Росії схвалила заяву, де засудила "дії" Молдови та України, які нібито "ведуть до зриву врегулювання" конфлікту в Придністровʼї та "погіршують" становище росіян, що проживають на території ніким невизнаного утворення

Держдума Росії
Держдума Росії / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні російського агентства "РІА Новини", передає "ДС".

"Державна Дума Федеральних Зборів Російської Федерації висловлює глибоку стурбованість у звʼязку з ускладненням ситуації навколо Придністровʼя, яка безпосередньо зачіпає права та інтереси громадян Російської Федерації, що проживать там, та російських співвітчизників і створює загрозу їх безпеці та добробуту". 

"Політичні сили, які підтримують президента Молдови М. Санду, використовують будь-які можливості для посилення блокади Придністровʼя і переговорного процесу, руйнування виправдав себе механізму миротворчої операції в регіоні. Непорядну роль в загостренні конфлікту і придушенні Придністровʼя грає влада України", — сказано у заяві Держдуми Росії.

Депутати Думи вважають, що криза в регіоні посилюється "втручанням" Румунії, США та інших західних країн та ще більше поглиблюється перед достроковими парламентськими виборами в Молдові. 

Там кажуть, що Молдова і Україна спільно йдуть до припинення транспортного сполучення із Придністров’ям. 

Окрім того, Росія начебто стурбована тим, що Київ та Кишинів планують запустити митно-прикордонний контроль на єдиному пропускному пункті з українського боку. 

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Росія ніколи не намагалася врегулювати конфлікт у Придністровʼї та завжди прагнула до ескалації ситуації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua