• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Греція вимагала знову зробити собор Святої Софії в Стамбулі музеєм

Греція закликала Туреччину повернути статус музею собору Святої Софії в Стамбулі, який в 2020 році став мечеттю

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас під час виступу на 46-й сесії Ради ООН з прав людини, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Всі держави зобовʼязані, незалежно від їх політичних, економічних, культурних систем утримуватися від зміни статусу памʼяток культури", — заявив він.

При цьому Дендіас зазначив, що попередня згода зацікавлених спільнот, включаючи органи ООН, такі, як ЮНЕСКО, є незаперечною передумовою для зміни статусу.

"Я маю на увазі, зокрема, перетворення памʼятника Святої Софії на мечеть, що суперечить будь-якому поняттю поваги до культурної спадщини. Ми просимо разом з усіма іншими установами та міжнародними організаціями, які це зробили, повернути даного памʼятника колишній статус", — підкреслив він.

Як повідомлялося, 2 липня 2020 року Верховний суд Туреччини дозволив президенту країни Реджепу Таїпу Ердогану видати указ про перетворення православного храму Святої Софії в Стамбулі в мечеть. Влада Кіпру, Греції та Австрії, а також ЮНЕСКО засудили рішення Туреччини перетворити Собор Святої Софії в мечеть. В Євросоюзі також розкритикували це рішення турецької влади.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що думка інших країн не вплине на рішення про зміну статусу собору Святої Софії в Стамбулі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua