• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Гризлов заявив про фактичний вихід України з Мінських угод

Реклама на dsnews.ua

Представник Росії в Тристоронній контактній групі Борис Гризлов звинуватив українське керівництво в фактичному припиненні виконання Мінських угод

Про це Гризлов заявив після чергового засідання Тристоронньої контактної групи, яке пройшло у форматі відеоконференції, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Ми фіксуємо, що останні політичні рішення Києва спрямовані на продовження агресії проти Донбасу. Постанова Верховної Ради про місцеві вибори, яка порушує мінські угоди, так і не скоригована. Як заявлено на сайті президента України сьогодні о 13:11:" Головною метою нашої делегації, як і всієї держави, є повернення виключно на українських умовах всіх тимчасово окупованих територій", — вказав він.

"Це принципово суперечить самій основі мінських угод... У тому режимі виборчої кампанії, в якому зараз знаходиться Україна, наказ про відновлення бойових дій українською стороною може надійти в будь-який момент", — підкреслив Гризлов.

Він зазначив, що така позиція, безумовно, юридично нікчемна, але політичні наслідки у неї катастрофічні.

"Українська влада змушує представників Донецька та Луганська вжити заходів у відповідь і не повинна скаржитися, коли ці заходи будуть реалізовані", — сказав повпред.

За його словами, напередодні на нараді підгруп контактної групи представники київської делегації нібито визнали, що постанова Верховної Ради порушує мінські угоди.

"Спроби української сторони забалакати це принципово важливе питання виглядають негідно. Показовим є і рішення президента Зеленського про виведення зі складу делегації України в контактній групі Вітольда Фокіна — єдиного професіонала, який називав речі своїми іменами, розумів і публічно озвучував важливість відповідального виконання українською стороною комплексу заходів", — підсумував Гризлов.

Він заявив, що міжнародні посередники мають вимагати від України відповідальності в ході пов'язаного з Донбасом переговорного процесу.

За словами Гризлова, представники України відмовляються фіксувати будь-які домовленості за підсумками консультацій.

"Більш того, викликають серйозну заклопотаність подвійні стандарти в спробах координатора ОБСЄ монопольно залишити за собою право вирішення, хто має інформувати громадськість про їх хід... Спроби абсолютно засекретити переговори і приховати від громадськості реальні позиції і відповідальність сторін загрожують зростанням ескалації конфлікту", — заявив постпред РФ .

    Реклама на dsnews.ua