• USD 28.1
  • EUR 32.1
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Грозєв заявив, що пресмарафон Зеленського породив ще більше питань щодо "вагнергейту"

У справі про провал спецоперації із затримання бійців російської ПВК Вагнера після пресмарафону президента Володимира Зеленського з'явилися нові "питання"

Христо Грозєв
Христо Грозєв / Facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" керівник відділу розслідувань видання Bellingcat Христо Грозєв, повідомляє "ДС".

"Ми змогли встановити, що це була добре спланована операція з якимось політичним ризиком. Вона була схвалена, в цьому ми змогли переконатися і на основі розмов та інтерв'ю з учасниками, так і на основі документів. І оскільки вона була схвалена, вона вважалася на якомусь етапі державою своєю. Тому далі вже питання, це авантюра чи ні, треба закрити. До моменту схвалення та сигналу, що можна їхати, можна було вважати її поганою", — сказав Грозєв.

Він прокоментував слова президента Зеленського на пресмарафоні.

"А далі… Якщо вона була погана, треба було заздалегідь її зупинити. Тому, чесно кажучи, не хочу пускатися в оціночний аналіз, але та пресконференція відкрила більше запитань, ніж відповідей, і я сподіваюся, що ми зможемо отримати відповіді найближчим часом Ми будемо й надалі звертатися до Офісу президента, щоб отримати ці відповіді", — сказав розслідувач.

Грозєв додав, що він сподівається, що фільм про "вагнергейт" вийде через 6 місяців.

Нагадаємо, на пресконференції в п'ятницю, 26 листопада Зеленський розповів про своє бачення запланованої спецоперації щодо "вагнерівців". Він вважає, що примусова посадка цивільного літака втягнула б Україну у величезний скандал з Туреччиною, а українська розвідка була в цій ситуації "слабкою".

Засновник Bellingcat Еліот Хіггінс заявив, що йому "соромно" через пресконференцію Зеленського.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua