• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Грузія бойкотує сесію ПАРЄ з-за повернення Росії

Реклама на dsnews.ua
Грузинська делегація не буде приймати участі в жовтневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи з-за повернення в організації Росії

Про це повідомив представник Грузії в ПАРЄ Георгій Канделакі, передає "ДС" з посиланням на Лівий берег.

"Я підтримую цей бойкот. Я з самого початку виступав за це. Незважаючи на те, що в липні це голосування [про відновлення повноважень делегації Росії] була не в нашу користь. Тут, кажучи "наші", я маю на увазі шість країн: Україну, Грузію, країни Балтії і Польщі, які взяли участь у демарш проти повернення Росії в ПАРЄ. Тим не менш, легітимність і моральний верх на нашій стороні. Я думаю, що ми своєю відсутністю поставимо тих колег, які прийняли, на нашу думку, помилкове рішення, в дуже скрутне становище. Потреба переосмислити, яка ж модальність тепер взаємин ПАРЄ і Росії, постане перед ними гранично гостро", - сказав Канделакі.

Крім того, він додав, що підтримує відмову нової української делегації від участі у всіх заходах цієї сесії. "Тим більше що на наступному тижні всі заходи, які відбуватимуться на полях, - святкові. Вони будуть присвячені 70-річчю з дня заснування Ради Європи. І немає причин у нас або в українських колег піднімати келих з шампанським з росіянами", - сказав він.

За словами Канделакі, Грузія, Польща і країни Балтії готові підтримувати Україну в її демарш і далі. "Особливо Грузія, Польща і Балтійські країни дивляться на Україну. Україна може проявити ініціативу, і ці країни підуть за нею. Всі ці роки ми боролися в тому числі і за Україну", - заявив Канделакі.

Як повідомляла "ДС", у вересні Верховна Рада сформувала новий склад української делегації в ПАРЄ, однак вона заявила про відмову брати участь в осінній сесії на знак протесту.

    Реклама на dsnews.ua