• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Грузія отримала перші вакцини за програмою COVAX

До Грузії прибула перша партія вакцини від коронавірусу — 43,2 тисячі доз AstraZeneca, що за ліцензією виготовляється у Південній Кореї. Вакцини надали через міжнародну платформу COVAX

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні "Ехо Кавказу", передає "ДС".

Вакцина AstraZeneca-SKBio виготовлена за ліцензією розробника на підприємствах у Південній Кореї. Спершу повідомлялося, що це має бути AstraZeneca, виготовлена за ліцензією в Індії.

Вакцинація у Грузії має початися за два дні, з 15 березня. Першими доступ до щеплень отримають медики. 

"Наступна поставка – 86,4 тисячі доз – відбудеться у квітні", — йдеться у повідомленні представництва ЮНІСЕФ у Грузії. Відтак загалом Грузія найближчим часом отримає 129,6 тисяч доз. 

Раніше уряд Грузії попросив ЮНІСЕФ допомогти з придбанням вакцини Pfizer-BioNTech, її очікують в кінці березня. 

За словами директора Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганса Клюге, Грузія стала четвертою країною регіону, яка отримала вакцину через платформу COVAX.

Загалом до кінця 2021 року Грузія має отримати через COVAX 700 тисяч доз вакцини, яких вистачить для щеплення 20% населення країни. 

Як повідомляла "ДС",  до кінця другого кварталу поточного року в рамках глобального механізму COVAX в Україну надійде 3,8 млн доз вакцини AstraZeneca, яка виробляється у Південній Кореї.

Крім того, міністерство охорони здоровʼя України до кінця березня 2021 року очікує поставку ще 1,5 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) з Індії, яка була куплена за кошти державного бюджету.

Відзначимо, що першою країною з Європи, яка отримала вакцину від коронавірусу через платформу COVAX, стала Молдова. Перша партія препарату британсько-шведського виробника AstraZeneca прибула в країну 4 березня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua