• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Гундяєв вирішив налякати білоруських протестувальників Майданом

Реклама на dsnews.ua

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило (Гундяєв) закликав білоруський народ вирішувати питання мирно, а владу — не відкладати те, що викликає незгоду в суспільстві

При цьому одіозний діяч не забув і про Україну, передає "ДС".

"Ми свідки того, що сталося в Україні, — зараз слово" майдан "стало прозивним. Цілком очевидно, що досвід України повинен навчити всіх нас, що перетворення в суспільстві повинні проходити таким чином, щоб вони не супроводжувалися наростанням внутрішньої напруженості та особливо радикалізацією відносин між людьми", — цитує слова Гундяєва "Інтерфакс".

Він закликав задуматися над тим, скільки революцій вже було, різного роду переворотів, але ніхто, ніде і ніколи не досягав світу, спокою і благополуччя за допомогою насильства.

"Тому наш заклик до Білорусі … всі питання потрібно вирішувати мирно. Але, якщо питання існують, їх потрібно вирішувати, і це вже звернення і до білоруської влади. Не можна відкладати в довгий ящик те, що викликає незгоду і напруга в суспільстві. Потрібні інструменти розумного, ділового обговорення проблем з виходом на конкретні рішення ", — закликав глава РПЦ.

На закінчення він побажав, щоб припинилися спроби силовими способами вирішувати ці питання в Білорусі, й почав би "розвиватися діалог між владою і народом, владою і суспільством, з участю всіх сил, включно з представниками релігійних громад".

Нагадаємо, 15 листопада 2020 року в Білорусі відбулися масові акції протесту і мітинги в памʼять про Романа Бондаренка, який помер 12 листопада після побиття силовиками. Підконтрольні самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку силовики застосували спецзасоби, число затриманих досягло 1110 осіб. 22 листопада під час акцій протестів і мітингів в Білорусі силовики затримали щонайменше 360 осіб.

Протести в Білорусі проти узурпації влади Лукашенком, які почалися 9 серпня 2020 року, тривають і донині. Ряд західних країн відмовилися визнати Лукашенка президентом Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua