• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Ховається у Новоросійську: Розвідка Британії фіксує суттєве зниження активності Чорноморського флоту РФ

Розвідка Великої Британії констатувала, що після зміни командувача, у березні 2024 року Чорноморський флот РФ діяв найменш активно з початку війни та постійно дислокується у Новоросійську

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у розвідувальному огляді британського Міноборони за 18 квітня, передає "ДС".

"Після відсторонення командувача ЧФ РФ у березні 2024 року флот був найменш активним з початку війни", — сказано у повідомленні.

У відомстві зазначили, що 1 квітня ракетний фрегат класу "Григорович" провів бойові стрільби в порту Новоросійська.

Сучасні російські кораблі, такі як фрегат класу "Григорович", мають системи вертикального запуску для стрільби крилатими ракетами по морських і наземних цілях. Такі ракети історично перезаряджаються в Севастополі.

Однак Росія в основному вивела свої кораблі і підводні човни Чорноморського флоту з Севастополя далі на схід до Новоросійська.

У розвідці констатують, що Чорноморський флот залишатиметься у Новоросійську, оскільки це найкращий спосіб уникнути нападу з боку України з моря.

Також у розвідці додали, що інфраструктура технічного обслуговування, логістики та поводження з озброєнням у порту Новоросійська, найімовірніше, була вдосконалена, щоб підтримувати нові умови базування кораблів ЧФ РФ на невизначений термін.

Нагадаємо, господар Кремля Володимир Путін своїм указом призначив віцеадмірала Сергія Пінчука командувачем Чорноморського флоту Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua