• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Хунта М'янми скоротила термін ув'язнення лідерці Су Джи

Військова хунта в М’янмі скоротила чотирирічний термін ув’язнення усуненій лідерці Аун Сан Су Чжі до двох років

Хунта М'янми скоротила термін ув'язнення лідерці Су Джи ;
Хунта М'янми скоротила термін ув'язнення лідерці Су Джи ;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні місцевого державного телебачення, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

За інформацією ЗМІ, скорочення терміну стало можливим через часткове помилування, ухвалене контрольованим військовими урядом.

Нагадаємо, 1 лютого військові у М’янмі скинули уряд Аун Сан Су Чжі. Військові заявили, що впевнена перемога її партії "Національна ліга за демократію" на виборах в листопаді минулого року стала результатом масових фальсифікацій.

Серед іншого, хунта звинуватила Су Чжі у фальсифікації підсумків виборів, у нелегальному зберіганні рацій, у порушенні закону про державну таємницю, у розкраданні 600 тис. доларів і 11,4 кг золота.

Адвокати лідерки Мʼянми відкидають всі ці звинувачення, називаючи їх абсурдними.

Окрім того, після військового перевороту в М’янмі, який поклав край десятиліттю мирного розподілу влади між раніше всевладними військовими і демократично обраною владою, країна опинилася в стані хаосу.

У боях між силовиками і супротивниками хунти була вбита щонайменше тисяча демонстрантів, десятки тисяч були вимушені втекти зі своїх домівок.

Як писала "ДС", опозиція М'янми звинуватила Україну в поставках зброї військовій хунті за контрактами з "Укроборонпромом" і "Укрспецекспортом". У Києві ці звинувачення відкидають.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua