• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ікона для Лаврова з Луганська: Додіка допитали в прокуратурі

Реклама на dsnews.ua

Глава президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік побував на допиті в прокуратурі країни у справі про українську ікону, яка була вивезена з окупованого Луганська і пізніше подарована Додіком міністру закордонних справ Сергію Лаврову

Про це розповіли в прокуратурі журналістам Radio Slobodna Evropa, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Сторона обвинувачення лише підтвердила, що допит стосувався питання ікони, але більше ніякої інформації і подробиць про цей допит не розголошується.

Раніше прокуратура БіГ повідомляла, що активно проводиться збір доказів і допит свідків у справі. Зокрема, було заслухано посла БіГ в Росії. Також повідомлялося, що запит про міжнародну правову допомогу був направлений в компетентні установи.

Додік каже, що історія про ікону була сфабрикована в Боснії, і Україна ніколи не ставила питання про її зникнення.

Раніше глава Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської заявив, що ікона була вивезена з окупованого Донбасу в 2018 році через Сербію і РФ.

Нагадаємо, раніше прокуратура БіГ відкрила справу з звʼязку з тим, що один з керівників країни Мілорад Додік подарував главі МЗС Росії Сергію Лаврову старовинну українську ікону. Реліквія оцінюється в 12,5 млн євро і зберігалася в банку Banke Srpske, який збанкрутував.

Як писала "ДС", пізніше Додік сказав, що поверне скандальну ікону України, якщо Київ зможе довести, що шукав її раніше. У МЗС відповіли, що Україна не приймає мову ультиматумів в питанні повернення української ікони.

    Реклама на dsnews.ua