• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Імунітет від коронавірусу швидко зникає, — вчені

Реклама на dsnews.ua

Імунітет людини до коронавірусної інфекції не дуже тривалий і тому ризик повторного зараження дуже високий

Про це свідчать дані обстеження, проведеного вченими Інституту Роберта Коха, які представив на брифінгу в Берліні його президент Лотар Вілер, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Перші результати дослідження антитіл до вірусу серед донорів крові показали низький імунітет у обстежених", — зазначив Вілер.

Він повідомив, що були протестовані 12000 осіб, а антитіла були виявлені лише у 1,3% з них. Цей проміжний результат свідчить, з одного боку, про те, що більшість людей в Німеччині, очевидно, ще не контактували з вірусом, а з іншого — вірус все ще може широко розповсюджуватися.

У тих, хто вже перехворів, рівень антитіл знижується досить швидко, про що свідчать результати дослідження, проведеного мюнхенським вченими.

«У чотирьох із девʼяти пацієнтів (які лікувалися в січні) ми бачимо зниження нейтралізуючих антитіл», — сказав головний лікар Мюнхенської інфекційної клініки Клеменс Вендтнер.

Таким чином, імунітет до коронавірусу нетривалий, а ймовірність повторного інфікування досить висока.

Як повідомляла "ДС", іспанські вчені дійшли висновку, що імунітет до коронавірусу вироблено лише 5% тих, хто перехворів COVID-19. І це при тому, що колективний імунітет передбачає наявність антитіл до вірусу у 50-90% людей.

    Реклама на dsnews.ua