• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Інцидент у Чорному морі: британський журналіст з борту Defender розповів про поведінку росіян

Російські військові біля берегів окупованого Криму переслідували есмінець британських ВМС Defender. Також було чутно постріли, проте корабель знаходився поза їхньою досяжністю

HMS Defender
HMS Defender / defpost.com
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів кореспондент BBC Джонатан Біл, що знаходився на борту есмінця, передає "ДС" з посиланням на сайт британської телекомпанії.

За даними BBC, журналіста запросили на борт корабля до того, як стався інцидент. 

Кореспондент повідомив, що понад 20 літаків в небі і два російські катери берегової охорони стежили за британським кораблем.

Біл, крім того, описав ворожі попередження через радіозв’язок та розповів, що екіпаж судна готувався до можливої конфронтації.

"Екіпаж вже знаходився на бойових постах, наближаючись до південного краю окупованого Росією Криму. Системи озброєння на борту есмінця Королівського флоту вже були завантажені… Капітан наполягав, що йому був тільки потрібен безпечний прохід по міжнародно визнаному судноплавному шляху. Два російські кораблі берегової охорони, що переслідували військовий корабель Королівського флоту, намагалися змусити його змінити курс. У якийсь момент одне з російських суден наблизилося близько до 100 м", — розповів журналіст. 

За його словами, по радіозв’язку лунали все більш ворожі попередження, в тому числі одне, в якому йшлося: "Якщо ви не зміните курс, я буду стріляти". 

Журналіст каже, що на відстані справді було чутно постріли, але вважалося, що вони перебувають поза досяжністю.

Росія стверджує, що корабель прямував через її води, але Британія наполягає, що її корабель проходив через саме українські територіальні води — біля берегів Криму, який наразі окупований Кремлем.

"HMS Defender обрав найпряміший і міжнародно визнаний маршрут між Україною та Грузією", — сказав представник Даунінг-стріт.

Він додав, що Росія заздалегідь попередила Британію про те, що вона проводить навчання зі стрільбами в Чорному морі недалеко від того місця, де плив HMS Defender.

Карта проходу Defender у Чорному морі
Карта проходу Defender у Чорному морі

Нагадаємо, в середу, 23 червня, в Міноборони Росії заявили, що армія країни відкрила попереджувальну стрільбу по британському ракетному есмінцю Defender в районі мису Фіолент в окупованому Криму в звʼязку з тим, що корабель нібито "порушив морський кордон РФ".

Британське військове відомство спростувало це повідомлення від російських колег. У Лондоні також заявили, що Росія проводила навчання в Чорному морі і попередила про них, проте не обстрілювала есмінець.

Голова Міноборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що Росія поширила «дезінформацію» про нібито відкриття попереджувального вогню по кораблю.

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що керівництво України готує офіційну реакцію на інцидент.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua