• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Інцидент в Суецькому каналі: з судна дістали "чорний ящик"

З китайського контейнеровозу Ever Given, який сів на мілину в Суецькому каналі (Єгипет) і заблокував його роботу на кілька днів, дістали "чорний ящик"

Реклама на dsnews.ua

Про це сказав місцевим ЗМІ голова комісії з розслідування інциденту в Суецькому каналі Сейід Шейш, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Тепер комісія вивчатиме записи всіх переговорів екіпажу до того, як судно сіло на мілину, а також під час інциденту.

"Ми запросили також записи про минулі аварії судна і звіт про його технічний стан", — заявив Шейш.

Він уточнив, що за згодою екіпажу судна співпрацювати розслідування буде завершено за 3-4 дня. Зокрема, комісія має намір вивчити, чи слідував капітан судна інструкціям до того, як корабель сів на мілину.

"Якщо судно відмовиться співпрацювати зі слідством, то справа буде перекваліфікована адміністративне правопорушення, і судно разом з усім вантажем буде затримано до вердикту суду", — заявив глава комісії.

Нагадаємо, китайський контейнеровоз Ever Given, який 24 березня сів на мілину і перекрив Суецький канал, став причиною величезного затору.

Як писала "ДС", 29 березня судно вдало зняли з мілини близько 4:30 за місцевим часом (5:30 за Києвом). Пізніше президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі повідомив, що Суецький канал розблоковано. Навігація кораблів в Суецькому каналі була відновлена.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua