• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Інфляція в США оновила антирекорд за 13 років

Зростання цін на товари і послуги в США в червні склало 0,9%, а за останні 12 місяців — 5,4%, що є найвищим показником інфляції за останні 13 років

Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть американські ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Індекс споживчих цін – ключовий показник інфляції в країні – лише в червні підскочив на 0,9%, що стало найбільшим місячним зростанням за останні 13 років", — йдеться в повідомленні.

У той же час, за останні 12 місяців загальні ціни зросли на 5,4%, "що також стало найбільшим стрибком за останні 13 років".

При цьому пояснюється, що значна частина зростання повʼязана з цінами на бензин, які суттєво перевищують показники минулого літа, коли пандемія викликала різке падіння попиту на перевезення, а також цін на нафту. Вартість газу зросла на 45,1% в порівнянні з минулим роком.

"Але навіть без урахування нестабільних цін на продукти харчування та енергоносії, базовий індекс споживчих цін зріс на 0,9% у червні та 4,5% за останні 12 місяців", — констатує видання.

Ще однією причиною високих показників інфляції називаються рекордні ціни на вживані автомобілі. На цей сегмент припадає більше третини загального показника зростання цін. За останні 12 місяців ціни на старі машини виросли на 10,5%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua