• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Іноагенти у Грузії узаконені: парламент подолав вето президента

Парламент Грузії подолав вето президента Саломе Зурабішвілі на закон "Про прозорість іноземного впливу" (закон про іноагентів)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За подолання вето президента проголосували 84 депутати, проти – 4, повідомляє "ДС" з посиланням на "Ехо Кавказу".

Згідно з Конституцією Грузії, тепер закон у триденний термін передається президенту Грузії. Саломі Зурабішвілі у 5-денний термін може підписати та опублікувати його. У разі відмови від підписання закон у 5-денний термін підпише та опублікує голова парламенту.

Таким чином документ може бути опублікований вже на початку червня. Відповідно до закону, протягом двох місяців відповідні органи/посадові особи мають ухвалити/опублікувати підзаконні акти, а Міністерство юстиції Грузії та Національне агентство публічного реєстру мають провести "попередні матеріально-технічні та інші заходи для виконання цього закону".

За попередньою інформацією, вже із серпня ЗМІ та НГО, які за даними 2023 року отримували понад 20% доходу з-за кордону, протягом місяця мають через Будинок юстиції внести заяву про реєстрацію як організації, які "проводять інтереси іноземної сили".

Голосування відбулося на тлі масштабної акції протесту під будівлею парламенту.

Нагадаємо, 14 травня парламент Грузії схвалив у фінальному третьому читанні скандальний проект "Про прозорість іноземного впливу", під парламентом поліція почала розганяти людей, відбулися зіткнення та затримання. Перед цим депутати побилися під час дебатів.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі ветувала закон.

США вводять нові візові обмеження для Грузії у відповідь на ухвалення парламентом скандального закону про "іноземних агентів".

У НАТО попередили грузинську владу, що рішення ухвалити скандальний закон "Про прозорість іноземного впливу" несумісне з її західним курсом, у тому числі і з планами на членство в Альянсі.

За інформацією ЗМІ, Європейський Союз заморозить заявку Грузії на членство в ЄС, якщо скандальний закон про "іноземних агентів" набуде чинності.

Кілька країн ЄС наполягають на санкціях проти Грузії, включно з призупиненням безвізового режиму, якщо там все ж буде ухвалено скандальний закон про іноагентів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua