• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

"Іноагенти": в Москві пройшла акція за свободу ЗМІ

Близько 100 людей зібралися в Москві, щоб висловити протест проти закону про "іноземних агентів" та підтримати ЗМІ і журналістів, яким влада РФ присвоїла цей статус

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Deutsche Welle, передає "ДС".

Акція проходила в суботу 4 вересня, і офіційно вона мала формат зустрічі кандидатів в депутати з виборцями, оскільки провести запланований на цей день мітинг не дозволила мерія Москви. У заході взяли участь багато журналістів.

Спочатку організатором мітингу виступила Незалежна профспілка журналістів, яка намагалася узгодити з владою Москви акцію чисельністю до 500 осіб на Пушкінській площі або Нікітському бульварі. Отримавши відмову, організатори мітингу опротестували його в трьох московських судах і звернулися до кандидатів у депутати від кількох партій з проханням підтримати проведення акції.

У "зустрічі з виборцями" брали участь кандидати в депутати Держдуми від "Яблука", в тому числі правозахисниця Марина Литвинович, колишній фігурант так званої "болотної справи" Микола Кавказький, депутат Мосміськдуми Сергій Мітрохін і кандидат в депутати Держдуми від Партії Росту Ельвіра Віхарева.

Політики пообіцяли присутнім в разі свого обрання домогтися прийняття поправок до закону про "іноагентів". Деякі з учасників заходу тримали в руках плакати на підтримку визнаного "іноагентом" телеканалу "Дождь" та інших ЗМІ і журналістів, які отримали від російської влади цей статус. Учасники зустрічі принесли з собою картонну фігуру опозиційної політикині Юлії Галяміної, засудженої в грудні 2020 року до двох років умовно за повторне порушення правил участі в масових заходах.

За даними телеграм-каналу "ЧТД", акції і пікети на підтримку незалежних ЗМІ у суботу відбулися також в Новосибірську, Калузі й Уфі.

1 вересня журналісти кількох ЗМІ, в тому числі "Нової газети", радіостанції "Ехо Москви" і телеканалу "Дождь", звернулися до президента Росії Володимира Путіна, його прессекретаря Дмитра Пєскова і міністра юстиції Костянтина Чуйченка з пропозицією помʼякшити чинний закон про "іноагентів".

Йшлося, зокрема, про те, щоб вносити ЗМІ в список "іноагентів" за поданням Мінʼюсту виключно в судовому порядку, законодавчо встановити мінімальну допустиму частку іноземного фінансування ЗМІ і зняти відповідальність за поширення інформації ЗМІ — "іноагента". 3 вересня Пєсков оголосив, що Кремль готовий розглянути цю пропозицію.

Нагадаємо, ще 21 серпня російські журналісти вийшли на одиночні пікети до будівлі ФСБ на знак протесту проти внесення владою ЗМІ та їх працівників до реєстру так званих "іноземних агентів". Багатьох учасників акції затримали.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua