• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Інженер-ядерник ВМС США продавав дані про атомні підводні човни, ховаючи SD-карти у бутербродах

Американського інженера-ядерника Джонатана Теббі і його дружину Діану звинувачують у шпигунстві через те, що вони передавали інформацію про атомні підводні човни іноземній державі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мін'юсту США, передає "ДС".

Зокрема, на Теббі поскаржився представник іноземного посольства, куди прийшла посилка з частиною даних й інструкцією щодо секретного листування. Після цього він кілька місяців листувався з людиною, яку вважав представником іноземної держави. Якої саме — Мін'юст не уточнює. Насправді це був агент ФБР під прикриттям.

У першому листі інженер відправив частину закритих даних, до яких мав доступ, і залишив інструкцію, як почати з ним секретне листування. Підсумкова сума угоди — "тисячі доларів у криптовалюті".

У червні Теббі отримав аванс у 10 тисяч доларів, після чого разом з дружиною сховав SD-карту c інформацією — вона перебувала у бутерброді з арахісовим маслом. Щоб отримати ключ для дешифрування, інженеру виплатили ще 20 тисяч доларів. SD-карта містила інформацію про ядерні реактори підводних човнів США.

Вдруге Теббі заклав карту в пакуванні жуйки у серпні. Його затримали під час третьої закладки 9 жовтня.

Як повідомляла "ДС", російські хакери, які стоять за хакерською атакою на федеральні агентства США у 2020 році, останніми місяцями намагалися проникнути в американські та європейські урядові мережі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua