• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Іран може змінити ядерну доктрину, якщо Ізраїль загрожуватиме його існуванню

Радник верховного лідера Ірану Камаль Харразі заявив, що Іран змінить свою ядерну доктрину, якщо Ізраїль загрожуватиме його існуванню

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Reuters, передає "ДС".

Агентство наголошує, що це черговий коментар іранського чиновника, який ставить під сумнів те, що Тегеран називає своєю мирною ядерною програмою.

Іран завжди заявляв, що не має планів створювати ядерну зброю. Західні уряди, однак, підозрюють, що він хоче отримати технологію для створення ядерної бомби.

У квітні, в розпал напруженого протистояння з Ізраїлем високопоставлений командир іранської Революційної гвардії також попереджав, що ізраїльські погрози можуть спонукати Іран змінити свою ядерну доктрину.

"У нас немає рішення про створення ядерної бомби, але якщо існування Ірану опиниться під загрозою, у нас не буде іншого вибору, окрім як змінити нашу військову доктрину", — заявив Харразі.

У 2022 році він казав, що Іран технічно здатний розробити ядерну бомбу, але ще не вирішив, чи створювати її.

Reuters нагадує, що верховний лідер Ірану Алі Хаменеї, який має вирішальне слово в ядерній програмі Тегерана, заборонив розробку ядерної зброї на початку 2000-х років. Він повторив це у 2019 році, заявивши, що створення й накопичення ядерних бомб є неправильним, а їх використання — забороненим з релігійних міркувань.

Але міністр розвідки Ірану сказав у 2021 році, що тиск Заходу може підштовхнути Тегеран до створення ядерної зброї.

"У разі нападу на наші ядерні об'єкти з боку сіоністського режиму наше стримування зміниться", — сказав Харразі у своїх нових коментарях. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua