• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Іран висунув вимогу США для переговорів по ядерній угоді

Іран готовий повернутися до дотримання ядерної угоди з Заходом, укладеної в 2015 році, тільки після скасування американських санкцій

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї на зустрічі з командуванням ВПС, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

"Іран виконав всі свої зобов'язання за угодою, а не Сполучені Штати і три європейські країни... Якщо вони хочуть, щоб Іран повернувся до своїх зобов'язань, Сполучені Штати на практиці мають... скасувати всі санкції... Потім, перевіривши, чи все санкції зняті правильно, ми повернемося до повного дотримання... Це необоротне і остаточне рішення, і всі іранські офіційні особи досягли консенсусу", — заявив Хаменеї.

Як повідомляла "ДС", президент США Джо Байден висловив готовність домовлятися з Іраном про повернення до умов ядерної угоди. При цьому він відмовився скасовувати санкції до припинення Тегераном робіт зі збагачення урану.

Нагадаємо, в травні 2018 року США в односторонньому порядку вийшли з ядерного угоди з Іраном.

5 січня 2020 року Іран заявив про вихід з ядерної угоди з Заходом.

В кінці січня минулого року в Тегерані заявили, що у Ірану вже є достатньо потужностей, щоб збагачувати уран до будь-якого обсягу.

    Реклама на dsnews.ua