• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Карлик і жінка. Хто замовив різанину в німецькому Хемніці

Чому в славному місті Хемніц, відомому також як Карл-Маркс-Штадт, сталися масові заворушення
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Почалося все з того, що в ніч на 26 серпня 35-річний німець, виходець чи то з Росії, чи з Куби - тут точних даних немає, загинув в результаті бійки, в якій брали участь до десяти чоловік різних національностей. Ще дві людини отримали поранення і знаходяться у лікарні. По гарячих слідах поліція затримала двох чоловіків: 22-річного вихідця з Іраку і 23-річного сирійця. Поліція вважає, що саме вони пустили в хід ножі. І, якщо вже це було озвучено публічно, можна не сумніватися, що джигітів з кинджалами спіймали на гарячому.

Про причини бійки судити складно. Природно, ходить версія про те, що загиблий намагався захистити жінку, до якої з образливими сексуальними пропозиціями звернулися якісь мігранти. Поліція Хемніца версію поки не підтвердила і закликала місцевих жителів дочекатися результатів слідства. Але місцеві жителі, а також гості, які завітали у Хемніц - або все-таки в Карл-Маркс-Штадт? - поліцію слухати не стали. Тому що Німеччина, взагалі-то, досить нудна країна. А в колишній НДР рівень нудьги навіть вище среднегерманского, такий, що мухи дохнуть на льоту. А тут такий випадок - але якщо чекати, поки поліція щось там розслідує, так адже весь запал пропаде. І тому добрі німці, розділившись по старому германському звичаю на дві команди, лівих і правих, стали з захопленням валтузить один одного. При цьому одні кричали "мігранти геть!" а інші "ні фашизму!".

Власне кажучи, цього німецькому розваги вже років сто, і якщо не перебирати зайвого, то все, в общем-то, зазвичай сходить нормально. Хоча, звичайно, не обходиться і без потерпілих - ось і в ході розбірок, що сталися в неділю, травмовано щонайменше троє іноземців: 17-річний афганець, 18-річний сирієць і 30-річний болгарин. Під роздачу потрапила і 15-річна німкеня. Поліція витягла на вулицю водомети і полила холодною водою всіх, хто опинився в зоні досяжності їх струменів. Після чого все заспокоїлося - ну, відносно, звичайно. Місто - назвемо його компромісно - Карл-Маркс-Хемніц, зараз набитий поліцією, звезені з усієї Німеччини, яка відокремлює від лівих і правих. А ті, не в змозі дістати один одного в full-контакт, обмежуються показом один одному середніх пальців, боязко озираючись на водомети. Прихильники лівого союзу "Хемніц без нацистів" зібралися в міському парку. Праві популісти з руху "За Хемніц" облюбували площа, де встановлена найбільша в світі голова Карла Маркса. Сім метрів умища в діаметрі. Правда, пластикового, хоча пофарбованого під бронзу, ну так чого з нудьги не сваяешь (і знову-таки, добре, що обійшлося без запозичення технік сучасних російських скульпторів).

В цілому ж в Хемніці всі вже добре - в тому сенсі, що постраждалих більше немає і, ймовірно, в найближчому майбутньому не буде. Тому що коли німецька поліція береться за справу настільки серйозно, що навіть викочує водомет, то громадяни швидко переймаються повагою до Закону та все починає йти як треба. Зате є море драйву, адреналіну і для піару політиків. А якщо хто постраждав до підходу основних сил поліції, то тут вже справа така.... Доля.

І ось, коли все трохи вляглося, саме час потурбуватися банальним питанням: що це було? Треба сказати, що знайти відповідь далеко не просто. Інтерпретацій і тлумачень в мережі - скільки завгодно. Фактів ж - як кіт наплакав.

Добрі німці в соцмережах пишуть про засилля мігрантів. Пристойні мігранти - соціально адаптовані і зайняті корисною працею для суспільства - слизька це, взагалі-то, формулювання, оскільки і корисність, і суспільство - поняття біса широкі, але ви, певно, зрозуміли, що я хочу сказати - скаржаться на те, що постійно стикаються з настороженістю і дискримінацією. А різного роду шпана з ножем в кишені, що арійсько-німецька, що заезже-мигрантская, мовчить, оскільки такі хлопці в соцмережах дискутувати взагалі не майстра. У них інші способи самовираження.

Реклама на dsnews.ua

Ах так, є ще одна деталь: у жодній країні світу ЗМІ не приділили подіям в Хемніці стільки уваги, скільки в Росії. Навіть сама Німеччина поруч з російським інтересом нервово курить в стороні - природно, в тому місці, де паління дозволено, вони ж німці! Втім, інтерес російських ЗМІ зрозумілий вже з тієї причини, що саме приїжджі з Росії виявляються в Німеччині героями кримінальних історій з явно підвищеною частотою. В тому числі і історій, в яких вони виступають у ролі постраждалих від рук мігрантів з інших країн. Відмінність яких у фенотипі росіяни часто вважають явним свідченням неповноцінності.

Так от, якщо судити з публікацій у російських ЗМІ, то мігранти - не з Росії, зрозуміло, а з цих дуже інших країн - у Німеччині вже згвалтували всіх німецьких жінок, причому не по одному разу, і ріжуть останніх німецьких чоловіків. Коли вони заріжуть їх усіх, а це станеться вже зовсім скоро, - в Німеччині настане повний і остаточний мультикультуралізм.

На щастя, в великій і прекрасній Росії нічого подібного трапитися не може. Мирні чеченці на чолі з Рамзаном Кадировим уважно стежать за порядком у всіх великих російських містах і ніколи цього не допустять.

Але повернемося до початку історії. Добре, припустимо, що загиблий заступився за жінку. Його підтримали перехожі, зав'язалася бійка, приїхала поліція, двох вбивць пов'язали, інші пішли як свідки. Жінка де? Як це "не знайшли"? Та ви що?! Вона ж ключовий свідок! А свідки потрібні. Тому що насправді події могли розвиватися як завгодно. Аж до того, що жінка сама спровокувала бійку, а затримана парочка дістала ножі, щоб захиститися. А носила їх тому, що напад на них був вже не першим. Як вам така версія? Нітрохи не гірше адже будь-який інший.

Отже, якщо бійка почалася, тому що якісь мігранти приставали до жінки, то де ця жінка? До речі, які мігранти - ті, яких затримали, або якісь інші, і якщо інші - з якої країни? А якщо причина бійки була іншою - то який?

Звичайно, я вірю, що поліція розбереться, а вбивці будуть знайдені і покарані, бо вбивати людей на вулицях виразно недобре. Але як припущення ризикну все ж назвати жінку, домагання до якої і призвели до трагедії, оскільки загибель людини - це трагедія, і тут вже не місце для жартів.

Моя версія подій виглядає наступним чином. Поважна німецька фрау, аж ніяк не молода і далеко не легковажна, а, навпаки, респектабельна і вельми шановна, куди прямувала у своїх справах, коли до неї ламаною німецькою мовою почав домагатися потворний лисіючий карлик. Карлик був, звичайно, дали від воріт поворот, але той в помсту за приниження влаштував бійку з поножовщиною. Даму звуть Ангела Меркель.

Як вам версія? Звичайно, найкращим доказом її вірності була б піймання самого карлика або когось із його компанії на місці події. Але карлики - народець шустрий, і прямих доказів, ймовірно, не буде. Зате є непрямі: всякий раз, коли Володимир Путін в черговий раз жорстоко обламується на переговорах з фрау Ангелою, в Німеччині відбувається щось подібне. З тимчасовим лагом від тижня до двох. Пам'ятайте завершився нічим зустріч у палаці Мезеберг?

Збіг? Можливо, звичайно. Але все ж викликати Ангелу Меркель в якості свідка у справі про бійку в місті, що залишився, незважаючи на повернення історичної назви, Карл-Маркс-Штадтом по духу, було б, мабуть, не зайвим.

    Реклама на dsnews.ua